Máte rádi poezii, krajinu, Pacovsko? Hledáme spolupracovníky

Krásný web s bohatým a zajímavým obsahem není one wo/man show. Více hlav víc ví. A taky víc dokáže. Máte rádi Antonína Sovu nebo zkrátka poezii? Jste třeba nadšený fotograf, recitátor nebo hudebník? Anebo jste se Sovou a jeho krajem nějak jinak spřízněni? Budeme moc rádi, když se k nám přidáte a společně vytvoříme web jedna báseň.

Co bychom na webu rádi?

 • Postupně soustředili a utřídili maximum informací o Antonínu Sovovi v nejrůznějších souvislostech – život, tvorba, dobové kontexty, Sova a knižní kultura, Sova a hudba, Sova knihovník, atd.
 • Rozvíjeli Sovův umělecký odkaz v současných interpretacích a adaptacích jeho díla – recitace, zhudebňování veršů napříč hudebními styly a žánry, provozování sovovských partitur, inspirace výtvarné, grafické a jiné.
 • Přinášeli zajímavé učební materiály pro poezii, Antonína Sovu, českou modernu, období přelomu století, atd.
 • Mapovali „Sovův kraj“ v literatuře, v současných i historických fotografiích, v paměti rodáků i kolektivní paměti.
 • A další činnosti, které nás zrovna teď nenapadají.

Kdo by se mohl zapojit?

 • Fotografové (z) Pacovska, Lukavce a vůbec vysočiny, ale nejen z ní. Kdo fotí rád a dobře českou krajinu, je srdečně vítán.
 • Učitelé – česká moderna, Sova a jeho umělečtí kolegové straší nejednoho studenta. Možná máte nějaké zajímavé pomůcky anebo fígle, jak jim tuto poezii přiblížit. Anebo jste vypracovali dokonalé pracovní listy, že by bylo škoda nepodělit se o ně s kolegy.
 • Studenti, literární vědci – přemýšlíte o tématu seminárky, diplomky nebo dizertace? A nějak se vám to pořád stáčí na Sovu. Anebo už jste něco napsali a leží vám to v šuplíku či složce. Moc rádi vám dáme publikační prostor.
 • Pamětníci/ce a pamětníci pamětníků – kolují u vás v rodině nějaké zajímavé historky se Sovou nebo jeho tvorbou? Nebo máte dokonce po babičce v šuplíku dopis od Antonína Sovy? Neschovávejte to doma nebo v hlavě a podělte se o tu krásu s ostatními. O nic nepřidejte. A navíc uděláte radost dalším lidem.
 • Umělci všech múz – Sova vás inspiroval ve vlastní poezii. Soustředíte se na krajinnou lyriku. Brnkáte si na kytaru Sovovy verše, nebo snad na harfu. Děláte knižní grafiku a právě práce na Sovových knížkách je váš sen. Zpíváte, recitujete.
 • Vedete projekt, jste instituce nebo sdružení, jehož aktivity krásně ladí s našimi – knihovna, archiv, muzeum, web o literatuře, spisovatelích, atd. Proč o sobě nevědět a vzájemně si nepomáhat.
 • A další, kteří nás zrovna teď nenapadají.

Velmi rádi poskytneme prostor i vám. Nabídnout můžeme radost z práce na krásném projektu, publikační platformu a propagaci vaší osoby, projektu nebo instituce.

Nemůžeme nabídnout honorář. Jsme nekomerční projekt a peníze od partnerů, sponzorů i z našich kapes jdou na technologické zajištění webu a jeho vývoj. Ale přijdete-li s nějakým zajímavým sovovským projektem, který bude potřebovat podpořit i finančně, jsme vždy hlavy a srdce otevřené.

E-mail: basnik@antoninsova.cz
Tel: +420 605 775 106

SdíletShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+