Zhudebněná poezie Antonína Sovy

Básně Antonína Sovy se od počátku 20. století dočkaly mnohých zhudebnění. V tomto tisíciletí se počet básní-písní výrazně rozrostl v roce 2014. K 150. výročí básníkova narození vzniklo album Jiřího Bílého a Michala Röhricha Až bude po boji a na multižánrovém festivalu Pacovský poledník byly  nahrány Sovovy básně v podání hned 14 interpretů. Album vyšlo v roce 2015 pod názvem Jedno slovo.

Jedno slovo – Sovovy básně v podání 14 interpretů

Zhudebněná poezie Antonína Sovy, CD Jedno slovo, 13 Sovových básní v podání 14 interpretů

Když Jana Hrušková chystala 14. ročník festivalu Pacovský poledník, poprosila každého z oslovených interpretů, aby pro své vystoupení zhudebnil jednu Sovovu báseň. Pacovský zámek tak byl v srpnu 2014 svědkem různožánrových ztvárnění Sovovy poezie. Díky nahrávce mohou nyní tyto písně-básně dělat radost všem bez ohledu na čas či místo.

 1. Mňága a Žďorp / Jedno slovo
 2. Marta Topferová / Co mohl najíti poutník
 3. Ivan Hlas Trio / Únavné štěstí
 4. Cava / Je večer světlý
 5. Ty syčáci / Princezna Lyolea
 6. Lanugo / Smutná vášeň
 7. Jablkoň / Melancholická píseň
 8. Jananas / Sova, kompilace
 9. Peter Lipa Band / Než přijel vlak
 10. Šoulet / Pirátský vrak
 11. Mamalör / Nocturno v zahradě kde se tančí
 12. Kalkata Band / U řek
 13. Jiří Bílý, Michal Röhrich / Smutná vášeň (studio)
 14. Zrní / Pastorale (studio)

Album Jedno slovo v prodeji

CDéčko není v běžné distribuci. Můžete ho zakoupit v knihkupectví U Hrušky v Pacově anebo si ho objednat na e-mailu infopacov@centrum.cz

Až bude po boji – Jiří Bílý a Michal Röhrich hrají Sovu

Album zhudebněné poezie Antonína Sovy Jiřího Bílého a Michala Röhricha

 1. Novoroční sen
 2. Píseň v osamění
 3. Až bude po boji
 4. Meditace v parném dni
 5. Píseň I
 6. Smutná vášeň
 7. Podobizna
 8. Rozhovor
 9. Baladická píseň o lásce
 10. Píseň II
 11. V ledovém objetí
 12. Vrchol lásky
 13. Básníkovo jaro

Mezera

Mezera

Jiří Bílý a Michal Röhrich se představují

Hudebník Jiří BílýJiří Bílý – muzikant, textař, aranžér, producent a scénárista. Absolvoval pražskou Konzervatoř Jaroslava Ježka obory textař-scénárista a zpěv. V letech 1992–1997 působil ve známé kapele Kurtizány z 25. avenue. V roce 2000 vydal u Sony Music debutové autorské album „Neptej se“. Druhé album „Na tělech ryb“ vychází v dubnu 2007. V roce 2009 přichází další CD s dětskými písničkami „Projdeme se po ZOO“. Aktuálně píše písničky pro druhé CD pro děti.
Hudebník a kytarista Michal RöhrichMichal Röhrich – kytarista, skladatel, textař a vášnivý rybář. Vystudoval pražskou konzervatoř a vyučil se také kytarářem v Lubech u Chebu. Koncertně i studiově spolupracuje s celou řadou známých intepretů a kapel, jako jsou Marie Rottrová, Pavlína Jíšová, skupina Znouzecnost nebo Semtex. Virtuózní ovládnutí nástroje mu dovoluje lehce přecházet mezi různými hudebními žánry a styly. S Jiřím Bílým spolupracuje již přes deset let.

Album Až bude po boji v prodeji

CDéčko není v běžné distribuci. Můžete ho zakoupit v Infocentru Města Pacov a online na webu Jirky Bílého. A občas ho můžete také vyhrát v našich soutěžích.

 

Dotazy, podněty, nabídky spolupráce?
Prosíme na basnik@antoninsova.cz